Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uvědomuji si že následující teorie je trochu "škatulkování"  - nicméně zjednoduší pohled na vlastní chování - a při komunikaci s jinými lidmi poznání - "s kým máme tu čest"

1) Při verbální (slovní) komunikaci:   DÁRCE - hladí slovy,neumí (nechce) ale pozitivní energii přijímat-například.se stydí za chválu.  PŘÍJEMCE - pozitivními slovy se nechá nabíjet,ale neumí (nechce) dávat. "PODOBOJÍ" - umí dávat i přijímat.   VYSAVAČ:  "otravuje" neustále např. stěžováním si, kritickým odsuzováním - všechno je špatně - nenechá se odbýt,váže na sebe vaši pozornost a tím i energii.

2) Při dotykové komunikaci:   DÁRCE - hladí rukama,aurou,celým tělem, ale neumí (bojí se) přijímat.   PŘÍJEMCE - rád se nechá fyzicky "opečovávat" -vrní jak kotě,drží, ale neumí (bojí se) dávat. "PODOBOJÍ " - dává i přijímá.   VYSAVAČ - "ošmatává", bezohledně fyzicky obtěžuje, dá se sem zařadit i sexuální harašení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rok 10

(Alena, 25. 4. 2010 12:06)

Už Ti tu dlouho nikdo nepsal, viď? Nevadí, i tak si zde lze dobře počíst. Mám pocit, že kategorie energetických vztahů tady popsané jsou báječně, ale přesto myslím, že většina lidí si to ještě tak nějak míchá více, záleží asi i na momentální situaci, jak se kdo cítí, ale i v jakém je dloihodobějším rozpoložení.. Zkrátka život je barevný:-))

Ja asi

(Lumír, 8. 10. 2009 22:45)

Podle tady popisu jsem asi vysavač,ale nedělám to vědomě... co s tím?

tak to funguje

(jana, 28. 2. 2009 12:47)

Dobrý den, funguje to přesně takto. lidé, kteří nehledí hlouběji to nemusí vnímat, ale zažila jsem na vlastní kůži během období své niterné změny, kdy jsem přestala dávat obrovské množství energie svému okolí. Ti, kteří nejvíce čerpali, si nejvíce stěžovali a měli mnoho poznámek k mému chování či charakteru. Silní lidé sami o sobě zůstávali stále mými přáteli bez potřeby mi něco vytýkat. Jsem ráda, že už se o tom píše na více místech a že pojem "vysavač", energetický vampír či manipulátor se dostávají do povědomí více lidí. Člověk pak může rozpoznat a následně regulovat i své jednání, či se chránit. všem přeji pěkné dny :)

odpověď Evče

(Richard, 3. 2. 2008 21:50)

Dobrý den,stránky občas měním,přidávám nové články a starší ukládám do rubriky "Vztahy a my". Co se týče komentářů "skoukatelů" - to nemohu ovlivnit.K rozšíření stránek: je spousta věcí,které se odehrají mezi muži a ženami v reálu na Seznamce a jsou slovy nepřenositelné,prostě ta atmosféra a jemné pavučinky zde vznikajících vztahů - to nelze "hodit" na papír.To se musí zažít. A každé setkání je originál,tvoří ho přímo účastníci,je to živé. Na papíře jsou jen "suché" věty,které působí toliko na intelekt člověka - a to je málo.Takže nechci tyto stránky prezentovat právě jako "suché",jsou spíš náznakem témat Seznamky Jin-Jang a pozváním na ni.Virtuálních seznamek je dost v tisku a na internetu.O vztazích bylo napsáno mnoho knih,ale mnohde jsou založeny v knihovně- a skutek utek.Preferuji živá setkání živých lidí :)) z obavy,že v dnešním technickém světě se budeme brzy s trochou nadsázky i "virtuálně milovat". Richard

zajimave

(Evca, 3. 2. 2008 18:04)

Dobry den, vase stranky me zaujaly, ale prekvapilo me, ze zde nejsou zadne komentare. S teorii darcu a prijemcu...energie naprosto souhlasim, jen me mrzi, ze je na strankach tak malo informaci. Budete je rozsirovat?