Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vztahy  ŽENA - MUŽ  jako JIN - JANG

Podíváme se na vztahy mezi mužem a ženou, partnerství a jeho variace z hlediska východní filosofie. Ta říká,že žijeme ve světě,dvou opačných pólů.

Asi znáte tzv. „čínskou monádu“ - viz obrázek níže. Barvy znázorňují JIN - ženskou energii a JANG - mužskou. Zjednodušeně: "V každém chlapovi je kus ženské (Jin) energie a každá žena má v sobě i mužskou(Jang) energii" 

Jing-Jang - symbol dvou protikladů, které navzájem vytvářejí rovnováhu.

V každém z nás je namíchán Jin a Jang ve směsi, která se mění,obě energie se prolínají,proudí,koexistují,doplňují se v tendenci vytvořit harmonický celek.Stále mají k dispozici určité území (kruh-monádu viz obr.) - ať už je to možnost jednotlivce, nebo možnosti partnerství. Vždy Jin a Jang fungují jako opačné póly magnetu - který je jeden (celek). Oba póly magnetu se přitahují,ale každý je na druhém konci,tak se vlastně nemohou spojit. A tak hledají jiný magnet - aby se s ním spojili opačným pólem. Pokud se k sobě přiblíží opačnými póly označme Plus - Mínus... jako Jin a Jang tak se obrovsky přitahují. Jestliže se k sobě přiblíží stejnými póly...Plus-Plus nebo Mínus-mínus... tedy Jin-Jin nebo Jang -Jang ...tak se silně odpuzují. Pak tedy čím je muž víc Jang, tím je pro ženu přitažlivější,je-li žena hodně Jin,je neodolatelná pro muže. Nebo z opačného pohledu: Čím víc má žena "mužských"(1) vlastností- tím méně přitahuje muže, čím je muž "ženštější" (2) tím méně přitahuje ženy.(Vlastnosti jsou popsány v Menu pod "Komunikace Jin-Jang")  V prvním případě(1) jsou to (zjednodušeně) dominantní "semetriky", ale i třeba podnikatelky, manažerky, umělkyně,sportovkyně..atd,které jdou TVRDĚ za kariérou.V komunikaci Jin-Jang je Tvrdost Jangová (mužská) vlastnost. Když se setkají s mužem "Jangáčem" - tak narazí kosa na kámen a vztah je neustálá bitva soutěžení, kdo zaujme větší část soupeřova pole. Když však přitáhne víc "Jin" muže - případ (2) tak si ho "ochočí" - ale oběma to vyhovuje- doplňují se navzájem (např muž se stará o domácnost).

To byly celkem extrémní příklady.

Ale je další velká spousta možností poměru Jin-Jang v partnerství: např. žena Jin má rande s mužem Jin a oba sedí na lavičce... a nic. Pro Jin je mj. charakteristická pasivita. No a uplyne léto,je podzim - oni pořád sedí na lavičce...a nic. Zapadají sněhem...a pořád nic :))

Uvedený přehnaný příklad je opakem tzv. "Italského vztahu" (Jang-Jang) kdy jsou oba útoční,tvrdí neústupní.... a létají talíře, popř i facky.

No a mezi těmito dvěma příklady je ix variant - podle toho,jak v sobě namícháte kokteil Jinu a Jangu.

A dle této směsi máme pro druhé pohlaví určitý "Potenciál přitažlivosti".

 

Jak jste na tom vy? Znáte svůj "potenciál přitažlivosti"(PP)? Samozřejmě jej lze ovlivnit úpravou svých Jin-Jangových vlastností . PP si můžete zjistit na workshopech,které jsou mimo jiné náplní letních pobytů,uvedených na úvodní straně a v "Akcích". Zde se také pomocí Jin-Jang her naučíme vědomě komunikovat s osobami druhého pohlaví harmonicky a bez zábran tak,abychom navázali přátelský,nebo partnerský kontakt.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

High-priced Blood Intimidate associated with older people

(ArichJouro, 8. 10. 2018 2:26)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-how-long-does-it-last/

Illustration of Blood Pressure

(AKallyMarymelA, 25. 7. 2018 18:26)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-achat-internet/

Z manželky ženy manažer muž.

(Drahomir, 29. 12. 2011 23:00)

Ano, souhlas. Jsem skoro dvakrát rozvedený. A v obou případech ze stejného důvodu. Zmenšení přitažlivosti. Jako důvod jsem viděl to, že v obou případech mým protějškům narostly koule nebo začaly nosit kalhoty, jak kdo chce. A já se opravdu nechtěl smířit se submisivním postavením. Takže to funguje. Mimo jiné. Je napsáno už v bibli, že ženy budou usilovat o vedoucí postavení v rodině. A že to muži nemají připustit. Jinak jsou následky ve smyslu Jin a Jang ne-přitažlivosti. Ví to Číňani, ví to bible, pročpak nás vlastně v té škole neučí takhle důležité věci :-).

Re: Z manželky ženy manažer muž.

(Rich., 9. 2. 2012 8:37)

To je ze života. Znám víc takových případů. Proto- mimo jiné- na těchto stránkách o tom píšu. Snažíme se překroutit to,co nám dala příroda. ... Ta Tvoje poslední věta je velmi výstižná - palec nahoru. R

Re: Z manželky ženy manažer muž.

(CESTA MRAVENCOVA, 5. 9. 2016 23:19)

Protože kdyby jsme čekaly na muze než se rozhoupou tak to bych musela mít více zivotu :-)

jin-jang

(Jix, 7. 2. 2011 18:13)

prodavas i ten privesek???

tip na knihu pro ženy

(jana, 28. 2. 2009 12:58)

Dobrý den,
pro ženy, které zajímá toto téma je tu tip na knihu Jsem žena od Galiny Šeremetěvové. pěkný den

Je to jiný pohled- zaímavé

(Robert a Nikola, 9. 10. 2008 18:45)

Kouknem na tu akci v říjnu,třeba se tam něco víc dozvíme...

přijdeme

(Tamara a Kačka, 5. 10. 2008 21:05)

Přijdeme na Jin-Jang na festival 25.-29. jak je uvedeno v úvodu. Je to zajímavé...

jojo

(Tomáš, 12. 9. 2008 19:44)

Jojo,kdyby to bylo tak jednoduchý... a nebo je?

hledam Te

(Jirka , 9. 3. 2008 11:41)

Hledám někoho ...s kým se zase budu smát...někoho...komu můžu svou lásku dát...chci Tě vzít za ruku...at prší nebo svítí sluníčko...chci se Ti dívat do očí...a říkat Ti moje moje holčičko.Chci Tě políbit a říct...jak mám Tě rád...navždy a napořád...jsi to Ty ?

K Seznamce 1.12.2007

(Robert, 11. 1. 2008 13:26)

Dobrý den !
Je to skvělá akce.Hledám Lenku, jež byla 1.12. na Seznamce v čajovně Metamorfóza. Slíbilas, že zavoláš. Nemám na Tebe spojení.Prosím, napiš mi na ROBERTOVI@TISCALI.CZ .Během Seznamky jsme simulovali plánování dovolené a rozuměli si.Robert.
Pojedeme ? :-)